Ja a poľovníctvo

Na tejto webke sa v príspevkoch "Ja a lietanie" a "Ja a tramping" môžete dočítať o tom ako som sa dostal k svojim záľubám. Dnes pridám ďalšiu, poľovníctvo a poľovnícku kynológiu.Pozorovať zver či hľadať jelenie a srnčie zhody som chodieval od detstva, ale k poľovníctvu som sa nedostal, jednoducho sme to nemali v rodine. Všetko sa ale zmenilo niekedy koncom minulého storočia keď som spoznal super chlapa a kamaráta, Jozefa Bielicha z Klížskeho Hradišťa. S týmto zanieteným poľovníkom a poľovníckym kynológom som strávil desiatky rán, večerov a mesačných nocí ako aj niekoľko spoločných poľovačiek v revíri Klížskeho poľovníckeho združenia, spočiatku ako nepoľovník.
Bol to práve Jozef ktorý ma asi po dvoch rokoch spoločných posliedok a postriežok nahovoril aby som sa posunul ďalej a tak som na jar roku 2001zložil poľovnícke skúšky. A opäť to bola super partia poľovníkov z PZ Vrch Hora Veľký Klíž, okrem Jozefa najmä ďalší Bielich, tentokrát Karol z Ješkovej Vsi, vďaka korým som v priebehu roku 2000 absolvoval potrebnú kandidátsku prax a získal prvé poľovnícke skúsenosti. Od Karola som si kúpil aj svoju prvú zbraň, guľobrokovú kozlicu.
V tom čase som začal chovať a cvičiť psy, od kokeršpanielky Tiny cez drôtosrstých foxteriérov Bimba z Rexovho Dvora a Many Hunderlov, jagdteriéra Etona z Komjatického jazera až po hrubosrstú jazvečíčku Faru Likry a welšteriéra Danyho z Bôrovej dolinky. Pracovné tituly CACT, CACIT, množstvo prvých cien v skúškach BL, LSMP, FSMP, SD ma oprávňujú tvrdiť že som to v poľovníckej kynológii niekam dotiahol, za čo opäť vďačím najmä pomoci a radám ktoré som ako úplný začiatočník dostal od Jozefa. Vďaka Jozefovi som sa so svojimi psami zúčastnil množstva pohonov na spoločných poľovačkách a strelil som na nich desiatky diviakov.


No a teraz sa dostávam k dôvodu prečo o mojich poľovníckych a kynologických začiatkoch píšem práve dnes. Druhého januára som po dlhšej prestávke opäť zamieril do Klížskeho Hradišťa za Jozefom. Nie však pre to aby som sa s ním potúlal po lese, ale preto, aby som sa s ním navždy rozlúčil.


S Jozefom na jednej z mojich prvých spoločných poľovačiek:

Chatka na Krniciach:

Jozef, ja a môj prvý srnec:


Pár starších videí zo spoločných akcií s Jozefom:


Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie:
Hlasov: 2
Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 
Späť na predchádzajúcu stránku

Vytlačiť článok Vytlačiť článok