Po dlhej odmlke...

Ako som už vyše pol roka nespravil nič čo by stálo za zmienku...Zimné plávanie
Väčšinu zimy som strávil v Británii a tak sa moje zimnoplavecké aktivity obmedzili akurát tak na nedeľné plávania na plážach v Brightone, Newquay, Perranporth, Portreath, St. Ives a Falmouth. Ak som bol náhodou cez víkend na Slovensku, snažil som sa zaplávať si aspoň v nedeľu doobeda v Tesároch. Na hromadné akcie prakticky nebol čas, v januári som sa zúčastnil klasicky perfektného plávania v Kolárove. A vo februári to bola zasa super akcia na Duchonke, aj keď tentokrát bez ľadu.

Lietanie
Nula bodov, od jesene ani PG, ani PPG, no a moje nádeje že sa konečne opäť dostanem k rogalu zrejme ani tento rok nevyjdú. Podľa posledných plánov to vyzerá na stres a naháňanie sa medzi UK a SK počas celej lietacej sezóny.

Poľovníctvo
Je u mňa v posledných rokoch na ústupe - v zime som bol len na jedinej spoločnej poľovačke u kamaráta v Trenčianskych Stankovciach, inak nič... Ale verím že raz bude lepšie.

Vodáctvo
Miro Hrnčár zorganizoval super Silvestrovský splav Váhu, inak som v zime nesplavoval, nechám si to na leto. Neviete niekto o zánovnej Pálave za dobrú cenu?

Hory, tramping
Aj toto bolo v zime slabé, pobehal som kopce po okolí, ako napríklad Tribeč, ale to sa ani nepočíta. Z pekných spomeniem túru s deckami na Veľký Choč, tú odporúčam naozaj každému, z Valaskej Dubovej je to prijemná "rodinná" vychádzka s nádherným výhľadom a tiež veľkonočný bivak na Hornej lúke. Vybehol som na Veterné, spravil som si odtiaľ pár CB spojení o polnoci som prešiel na Hornú lúku kde som prespal pod širákom a ráno som zbehol dolu. V noci teplota klesla pod nulu, zmoknutý spacák zmrzol na ľadovú škrupinu, pod stromami bol stále sneh a tak môj záväzok aspoň jedného zimného bivaku ročne považujem túto zimu za splnený. Vzal som so sebou aj CB staničku Allamat 27 a bol som prekvapený koľko ľudí chodí na portable QTH.

Cestovanie
Po rokoch s množstvom ciest do Japonska, Indočíny, západnej Afriky či Nórska je aj moje cestovanie v poslednom období na ústupe. Na druhej strane som mal možnosť spoznať Cornwall, ktorý je v porovnaní so Swansea, Sunderlandom, Birminghamom, New Castle a inými časťami UK ktoré poznám už roky úplne iný. Stačilo mi prejsť asi desaťkilometrovú trasu po útesoch medzi Porthtowan a Perranporth a viem že do môjho zoznamu dosiaľ nesplnených prianí pribudol aj plán prísť raz do Cornwallu so spacákom a karimatkou a prejsť pobrežie od Newquay cez St. Ives až do Penzance.


Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie:
Hlasov: 3
Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 
Späť na predchádzajúcu stránku

Vytlačiť článok Vytlačiť článok