19. október 2008

Z Chynorian do MaďarskaMinuloročný neúspech pri pokuse doletieť do Komárna (kedy Robo núdzovo pristál v Preseľanoch, Mišo v Nitre a len ja som do poslednej kvapky benzínu bojoval s protivetrom a pristál vo Vlčanoch) sa rovnaká trojica lietačov rozhodla napraviť pokusom s rovnakým cieľom.

Za miesto štartu sme opäť zvolili rovnaké miesto – ďatelinové pole pri Chynoranoch. Pole bolo termické a tak som prebehol takmer až pod drôty VVN kým som sa odlepil od zeme.

Aj Mišo štartujúci po mne mal problémy a vzlietol až po niekoľkých neplatných pokusoch.

Snáď 20 minút sme potom krúžili nad poľom a čakali na Roba, ktorý nám ale nakoniec vysielačkou oznámil že sa mu rozsypal štartovací mechanizmus a dnes nepolieta.

Vyrazili sme teda smerom na juh dvaja. Vo vzduchu bol poriadny cirkus a tak niekde na úrovni Bošian sa Mišo rozhodol pre návrat.

Ja som sa vzdal pokusu doletieť pri bočnom vetre do Komárna, vystúpal som do 1500, preskočil Tribeč a nechal sa unášať vetrom.

 

Preletel som Topoľčianky (kaštieľ, park, žrebčín – paráda), Zlaté Moravce a pokračoval smerom k Slovenskej bráne. Hron som preletel presne ponad motorest Stop v Kozárovciach, tak som si nostalgicky zaspomínal na zaniknutý trampský festival Ozveny ciest, ktorý sa v týchto miestach konával.

 

Povedal som si že doletim do Levíc a tam niekde pristanem.

 

V Leviciach som si pozrel hrad a keď som na okraji mesta hľadal vhodnú plochu na pristátie, zistil som, že po vetre to fičí vyše 60km/hod a v nádrži mám ešte hromadu paliva.

 

Tak som sa pustil v smere juhovýchodnej výpadovky ďalej.

 

Takto som priletel až k Ipľu a bol som v Maďarsku.  Tam sa však rozprestierali lesy bez možnosti núdzového pristátia.

 

Preto som sa otočil, preletel naspäť na Slovensko a pristál hneď vedľa opustenej slovensko-maďarskej colnice v Šahách.

  

 

P.S. Priznávam, že som sa bez podania letového plánu a bez povolenia protivzdušnej obrany pohyboval v zóne ADIZ a nelegálne som narušil vzdušný priestor suverénneho štátu, Maďarskej republiky. Tak už ma nebite, pán policajt

 

 

 

 

 

 

 

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie:
Hlasov: 0
Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 
Späť na predchádzajúcu stránku

Vytlačiť článok Vytlačiť článokvintage bridesmaid dresses (Hodnotenie: 1)
Od: brooklynfields (aragundiqbiji@hotmail.com) - Utorok, 10.07. 2012 - 05:44:46
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
the ball, this kind of prom dress is absolutely can match your need.
There are a lot of advantages of wearing a short dress. wholesale bridal jewelry [www.fooddress.org] wholesale bridal jewelry For instance, if you are a petite girl We are offering all kinds of wonderful wedding dresses 2012 [www.fooddress.org] that come with cheap prices .... Store our broad choice of summer dresses [www.fooddress.org] from UK and much more., it adds inches to your height. bridal dress [www.fooddress.org] bridal dress Then you legs will look slender than you used to be. Besides, you will find that you can walk at a brisk pace with this prom dress vintage wedding dresses [www.fooddress.org] . You needn bridal and bridesmaid dresses [www.fooddress.org] t to the band fashionable one allotment and breach into awakening prints red summer dress [www.fooddress.org] red summer dress. American girls are added encouraged and pin up- enthused outlines. red homecoming dresses [www.fooddress.org] In market, for women ages 18-40 abounding offers are accessible every day with the above discount. low cost wedding dresses [www.fooddress.org] low cost wedding dresses
Beach Rays which deals all about the style bridal dresses on sale [www.fooddress.org] , modernism, and value. The bathe shorts added than ten years ago has